مشاهده اخبارتاریخ درج : سه شنبه هفتم آذر 1396

ارسال کانکس اصلي ترين نياز مردم منقطه زلزله زده است

 سرهنگ پاسدار علي ترکاشوند روز سه شنبه در حاشيه آيين بدرقه کانکس هاي تهيه شده توسط بسيج اصناف استان البرز در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: امروز به همت بسيج اصناف، بازاريان و خيرين 54 دستگاه کانکس به روستاهاي زلزله زده اي که استان البرز معين آن ها شده، ارسال مي شود که 6 دستگاه آن شامل سرويس بهداشتي و حمام است.
وي از مردم البرز خواست نسبت به ارسال مواد غذايي، پوشاک و... به صورت جدي خودداري کنند و تمام توان و ظرفيت خود را صرف تامين کانکس و سکونت گاه هاي موقت کنند.
وي با بيان اينکه تعداد کانکس هاي ارسالي از سوي بسيج اصناف و بازاريان به 100 کانکس افزايش خواهد يافت، اظهار داشت: در حال حاضر 20 کانکس در منطقه داريم که با کانکس هاي ارسالي جديد، بر براي 120 خانوار کانکس تهيه شده است.
ترکاشوند گفت: قرارداد خاتم الانبياء (ص) نيز نسبت به تهيه کانکس اقدام کرده ولي با توجه به 12 هزار خانوار موجود در کل منطقه زلزله زده، ساخت، توليد و رسيدن به دست نيازمندان شايد زمان ببرد و ما هم دست به کار شديم سهمي داشته باشيم و زماني اين اقدامات ارزش بيشتري دارد که سريعتر به دست افراد نيازمند برسد.
وي افزود: از مردم مي خواهيم با همکاري بسيج سازندگي و سپاه استان البرز و نواحي سپاه اقدام کنند که کمک هاي مردم دوستانه شان فقط در قالب کانکس و يا هزينه براي آن باشد.
فرمانده بسيج سازندگي استان البرز يادآور شد: در 8 روستاي تحت پوشش استان البرز 1950 نفر در قالب 493 خانوار وجود دارند که بايستي تعداد کانکس هاي بيشتري تهيه و هر چه زودتر به منطقه ارسال شود.
قبل از اين استان البرز معين 7 روستا شده بود که با توجه به توان و ظرفيت استان، يک روستاي ديگر هم اضافه شده است.منبع : جماران


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------