مشاهده اخبارتاریخ درج : شنبه هجدهم آذر 1396

با آينه هوشمند لباس پرو کنيد؛ بدون اينکه برتن کنيد

 

با آينه هوشمند لباس پرو کنيد؛ بدون اينکه برتن کنيد

خريد لباس اغلب به خاطر پرو کردن تبديل به چالشي سخت مي‌شود. حس‌تان وقتي وارد اتاق پرو مي‌شويد چيست؟ يک جاي تنگ و کوچک که در آنآينه و چراغي با نور از پيش تعيين شده قراردارد؛ بدون حق انتخاب در تنظيم نور آن، حتي اگر کافي نباشد. حالا آينه هوشمند مي‌خواهد در رفع اين مشکل به ما کمک کند.

وارد اتاق پرو مي‌شويم؛ اول بايد دنبال گيره‌هاي کافي براي آويزان کردن لباس‌هايي که انتخاب کرديم به علاوه‌ي لباس‌هايي که بايد از تن در آورده شوند، بگرديم. اغلب همين قدم اول مشکل ساز است؛ چراکه با کمبود جا و گيره براي آويزان کردن همه‌ي لباس‌ها مواجه مي‌شويم و در نتيجه مجبور مي‌شويم تا بعضي از لباس‌ها را روي‌هم بياندازيم و براي برادشتن يکي احتمالا بايد بقيه هم جابه‌جا شوند؛ اگر خوش شانس باشيم و لباسي آن وسط نيافتد و باعث کلافگي‌مان نشود.

چالش بعدي، پوشيدن لباس درون فضاي کوچک اتاق پرو است. اما چاره‌ايي نداريم؛ بايد لباس را پرو کنيم. مي‌دانيد بدترين مرحله‌ي پرو چيست؟ اينکه با هرزحمتي شده لباس را پرو مي‌کنيم و متوجه مي‌شويم سايزش براي‌مان مناسب نيست! حالا بايد سرک بکشيم و بخواهيم سايز ديگري براي‌مان بياورند؛ اگر شانس با ما باشد و دستيار فروش سرش شلوغ نباشد خيلي معطل نمي‌شويم؛ وگرنه در وضعيت کلافه کننده‌ايي گير خواهيم افتاد.

6 copy

 

اتاق پرو هوشمند، فناوري است که به کمک آن امکان نمايش لباسي که انتخاب شده است بدون اينکه لباس پوشيده شود، فراهم مي‌شود. اين فناوري مجهز به يک آينه‌ي هوشمند است؛ اين آينه در واقع مانيتور هوشمند است که قادر است  لباس را روي تن مشتري نمايش بدهد.

 

اگر اين تجربه‌ها براي شماهم پيش آمده باشد، احتمالا از پرو کردن لباس درون اتاق‌هاي پرو کوچک و تنگ خسته شده‌ايد. به‎همين خاطر بيش‌تر افراد از خريد لباسي که منجر به پرو کردن بشود، منصرف مي‌شوند.

تکنولوژي اين روزها راه‌هاي شگفت‌انگيزي را به دنياي مد معرفي کرده است و يکي از بهترين و جالب‌ترين راه حل‌ها، پرو هوشمند لباس است. اتاق پروي که تجربه‌ي خريد لباس را لذت بخش مي‌کند. اتاق پرو هوشمند فناوري است که به کمک آن امکان نمايش لباسي که انتخاب کرده‌ايد بدون اينکه لباس پوشيده شود، فراهم مي‌شود. اين فناوري مجهز به يک آينه‌ي هوشمند است؛ اين آينه در واقع مانيتور هوشمند است که قادر است لباس را روي تن مشتري نمايش دهد.

تا همين جاي قضيه به طرز شگفت‌انگيزي غافل گيرمان مي‌کند؛ اما قرار است از اين‌ هم متعجب‌تر بشويم. گزينه‌هايي روي اين آينه ظاهر مي‌شوند که توسط آن‌ها مي‌توان سايز و رنگ دل‌خواه لباس را انتخاب کرد و با زدن گزينه‌ي پرو، لباسي که انتخاب کرده‌ايم روي تن خودمان از طريق صفحه‌ي روبرو به شکلي کاملا واضح نشان داده خواهد شد. اين فناوري قرار نيست ما را با محدوديتي مواجه کند و درست مثل وقتي که در اتاق پرو، لباس مي‌پوشيم و مي‌چرخيم تا زواياي مختلف لباس را روي تن‌مان ببينيم، با پرو مجازي هم اين امکان وجود دارد؛ طوري که با چرخش بدن تصوير لباس روي تن هم چرخيده خواهد شد و در نتيجه مي‌توان ديد ۳۶۰ درجه‌اي از تمام زواياي لباس داشت.

ralph-(1)

کابين‌هاي پرو هوشمند با هم متفاوت هستند؛ برخي بدون نياز به اپراتور و توسط خود مشتري هدايت مي‌شوند و در برخي هم اطلاعات توسط اپراتور از مشتري گرفته شده و توسط يک تبلت به آينه‌ي ديجيتال مقابل وارد مي‌شود. به هر ترتيب انتخاب‌هاي نهايي خريدار به دستيار فروش منتقل مي‌شود و در خواست سفارش نهايي مي‌شود. علاوه بر تمام آن‌چه گفتيم و مطمئنا از اين فناوري غريب، تعجب کرده‌ايد بايد اضافه کنيم آينه‌هاي ديجيتال سيستم‌هاي بسيار هوشمندي هستند و امکانات بسياري را در دسترس قرار مي‌دهند.

ازجمله‌ي امکانات اين آينه‌ها گزينه‌هاي مربوط به تنظميات نوري است که با هدف اينکه فضايي که تصوير در آن نمايش داده مي‌شود مناسب‌تر باشد، روي آينه قابل مشاهده هستند. يکي ديگر از بخش‌هاي جالب اين مانيتور قسمت رگال مجازي است؛ به اين ترتيب رگالي شامل لباس‌هاي مختلف روي آينه پديدار مي‌شود. امکان جستجو و گشتن بين لباس‌هاي رگال وجود دارد؛ مثل وقتي که رگال واقعي مقابل‌مان قرار دارد.

«رالف لورن» از نام‌هاي مطرح و شناخته شده در دنياي مد است. اين برند جزو پيشگامان در ارايه‌ي اين فناوري است. هرچند که پيش از اين برندهايي مثل «بربري» و «ربکا مينکوف» دست به ابتکاري مشابه زده‌اند، اما فناوري که رالف لارن مطرح کرد چند گام جلوتر از رقيبان خود بود.

بزودي با اين ابداع اتاق پروهاي کلاسيک جاي خود را به اتاق پروهاي هوشمند خواهند داد. اين فناوري آينده نيست و همين حالا در برخي ازکشورها به مشتريان اين سرويس ارايه مي‌شود تا خريد بهتري را تجربه کنند.

البته استفاده از آينه‌هاي هوشند چيز جديدي نيست و پيش از اين هم بارها براي موارد مختلف از آن استفاده شده است؛ مثل آينه‌ي هوشمندي که براي استفاده در حمام کاربرد دارد يا آينه‌هايي که مي‌توان از آن‌ها براي گرفتن تصاوير سلفي استفاده کرد.

3

اين آينه دقيقا چطور کار مي کند:

فضاي اتاق پروي که وارد آن مي‌شويم شبيه به اتاق پروهايي است که تابه امروز ديده‌ايم؛ تا اينجا تفاوت فاحشي احساس نخواهد شد. آينه‌ايي که مقابل آن مي‌ايستيم وبه نظر آينه‌ي جادويي مي‌رسد چيزي است که براي‌مان غريبه است.

چراغي در فضاي اتاق قرار دارد. با توجه به سليقه شخصي امکان کم و زياد کردن نور اين چراغ  وجود دارد. بعد از تعيين بهترين نور نوبت به پرو لباس مي‌رسد که روي آينه‌ي مقابل نمايش داده مي‌شود. به کمک گزينه‌هاي در دسترس امکان انتخاب رنگ و سايز مناسب وجود دارد. اين سيستم به حدي دسترسي خريد محصول را براي مشتري آسان مي‌کند که حتي امکان تغيير زبان هم روي آن وجود دارد. بعد از نمايش لباس روي تن و بررسي دقيق آن از زواياي مختلف، امکان خريد محصول به طور مستقيم از فروشگاه يا به صورت آنلاين وجود دارد.منبع : Fashionista


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------