مشاهده اخبارتاریخ درج : يکشنبه بیست و چهارم دي 1396

نساج‎ها باز هم به وزير نامه نوشتند

توليدي پوشاک

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، اعضاي اتحاديه توليد و صادارت نساجي و پوشاک ايران براي چندين بار متوالي با ارسال نامه‌اي به وزير صنعت ضمن گلايه از عدم اجراي درست دستورالعمل نحوه ثبت برندهاي خارجي پوشاک در کشور خواستار پيگيري اين موضوع شدند.

در نامه توليد کنندگان پوشاک به وزير صنعت آمده است: احتراماً هماهنگونه که مستحضريد صنعت پوشاک کشور سالهاست با پديده شوم قاچاق گسترده و واردات غير قانوني مواجه است که حجم آن بنا بر آمار رسمي از سوي ستاد مبارزه با قاچاق کالا  و ارز، نزديک به سه ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود.

اين در حالي است که ظرفيت‌هاي ايجاد شده براي توليد داخلي در مقابل هجوم سازمان يافته و هدفمند قاچاقچيان و حاميان آنها در يک رقابت ناعادلانه به تدريج توان خود را از دست داد و با گسترش مشکلات صنعتگران داخلي پيامدهاي مخرب اقتصادي، سياسي و امنيتي دور از انتظار نخواهد بود. علي رغم تأکيدات مقام معظم رهبري و روساي محترم قوا مبني بر مقابله با اين پديده شوم و تأکيدات مکرر جنابعالي در روزهاي آغازين مسئوليت بر اين امر و نيز تلاش براي کاهش قيمت تمام شده کالاي ايراني که نشان از اشراف کامل مسئولين رده بالاي کشور به اين امر خطير دارد متأسفانه کماکان اين وضعيت ادامه دارد و تدابير انديشيده شده در قالب دستورالعمل هاي صادره از سوي آن وزارتخانه همچنان در گرداب جلسات و بوروکراسي پيچيده اداري معطل مانده است.

علي رغم گذشت بيش از يک سال از صدور دستورالعمل و تلاش هاي مسئولين کارگروه و مديران ذي ربط در بخش نساجي وزارتخانه و نمايندگان تشکل‌هاي بخش خصوصي نه تنها از اجراي اين دستورالعمل ها خبري نيست که جلسات مربوطه نيز بطور مرتب، جدي و نتيجه گرا دنبال نمي شود. باعث تأسف است که عدم برخورد قاطع با اين موضوع موجب جري تر شدن جريان هاي سازمان يافته قاچاق پوشاک و سود جويان شده که با گسترش فعاليت هاي خود، مردم، مسئولين و توليدکنندگان را به سخره گرفته اند.

متن کامل اين نامه را در ادامه اين مطلب مشاهده کنيد.منبع : تسنيم


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------